Światowy dzień zdrowia
(dodano: 09.04.2018)
W dniu 6.04.2018r w związku ze Światowym Dniem Zdrowia, który przypada dzisiaj tj.7.04.w SPZOZ"Przychodnia Dworcowa"zorganizowała bezpłatne badania profilaktyczne...można było zmierzyć poziom glukozy, wykonać pomiar ciśnienia krwi a firma SŁUCHMED badała słuch.

 Przerwa w udzielaniu świadczeń zdrowotnych.
(dodano: 04.04.2018)
Przerwa w udzielaniu świadczeń zdrowotnych Poradnia Dermatologiczna B.Kardyś w dniach 12.04.2018 r. oraz 30.04.2018 r..

 Przerwa w udzielaniu świadczeń zdrowotnych.
(dodano: 14.03.2018)
Przerwa w udzielaniu świadczeń zdrowotnych M.Walczyńska- Rechmal Poradnia Zdrowia Psychicznego i POZ Bogdaniec w dniach 5 i 6.04.2018 r.

 BADANIA PROFILAKTYCZNE W RAMACH AKCJI „KOBIETY – KOBIETOM” 8 MARCA 2018 ROKU
(dodano: 09.03.2018)
W ramach akcji „Kobiety – kobietom” zorganizowanej przez SPZOZ „Przychodnia Dworcowa” z Wydziałem Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego na badania zgłosiło się 107 kobiet. Wykonywano pomiar ciśnienia tętniczego krwi, EKG serca, badanie poziomu cukru we krwi, badania cytologiczne oraz badanie słuchu. Przeprowadzona akcja spotkała się z ogromnym zadowoleniem i akceptacją ze strony kobiet. Wszystkie Panie, które zgłosiły się w dniu dzisiejszym do Przychodni, te młodsze i te starsze zostały obdarowane kwiatami przez Radnego Rady Miasta Pana Jerzego Sobolewskiego. Ponadto każda ze zgłaszających się na badania profilaktyczne Pań była zachęcana do wzięcia udziału w konkursie zorganizowanym przez pracownice Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego, a za udzielenie prawidłowej odpowiedzi każda z Pań otrzymała atrakcyjną nagrodę. Badanie słuchu wykonano u 15 kobiet, pomiar ciśnienia tętniczego krwi u 33 kobiet, materiał do badania cytologicznego pobrano od 10 kobiet, badanie EKG wykonano 20 kobietom, badanie poziomu cukru zmierzono 19 kobietom, a pomiar wagi i BMI 10 kobietom.


 SPZOZ „Przychodnia Dworcowa” KOBIETY – KOBIETOM
(dodano: 06.03.2018)
8 MARZEC 2018r OD 9:00 DO 13:00
Z OKAZJI DNIA KOBIET WSZYSTKIM KOBIETOM PROPONUJEMY BEZPŁATNE WYKONANIE BADAŃ PROFILAKTYCZNYCH:
  • BADANIE CIŚNIENIA TĘTNICZEGO
  • BADANIE EKG SERCA
  • BADANIE POZIOMU CUKRU
  • BADANIA CYTOLOGICZNE – profilaktyka raka szyjki macicy
  • BADANIE SŁUCHU

 Biała SOBOTA
(dodano: 29.01.2018)
W ubiegłą sobotę 27.01.2018 roku SPZOZ "Przychodnia Dworcowa" zorganizowała pod patronatem Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak Białą Sobotę pod hasłem "Zapobiegaj - nie czekaj".
Spodziewaliśmy się, liczyliśmy na zainteresowanie akcją lecz liczba osób, które przyszły do Przychodni a było ich 197 przeszła nasze oczekiwania. zaplanowaliśmy dostępność w godzinach 9-13 dla osób zgłaszających się na określone badania, lecz z uwagi na duże zainteresowanie akacją zakończyliśmy o godz. 14.20. Najwięcej osób bo 97 zainteresowanych było wykonaniem badan laboratoryjnych (morfologia, OB, poziom cholesterolu). Określenie poziomu glukozy we krwi wykonano u 56 osób. Dla 58 osób wykonano badanie EKG serca oraz dokonano pomiaru wagi, wzrostu, BMI. Po poradę do ginekologa i wykonanie cytologii zgłosiło się 30 pań, lekarz specjalista z zakresu diabetologii udzielił 20m porad.
Również badaniem słuchu zainteresowanych było wiele osób, takich badań wykonano u 26 osób. Z porad terapeutycznych skorzystało 7 osób, a pomiaru ciśnienia tętniczego krwi wykonano u 164 osób.

Tak duże zainteresowanie wykonaniem określonych badań i uzyskaniem porad lekarzy specjalistów przekonuje zarządzających Przychodnią o celowości takich akcji i konieczności prowadzenia działań profilaktycznych.

Z informacji uzyskanych od osób, które zgłosiły się w sobotę do naszej Przychodni wynika, że większość z nich korzysta ze świadczenia medycznych w innych Przychodniach Gorzowa i okolic.


 Ogłoszenie o konkursie ofert
(dodano: 06.12.2017)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Dworcowa” w Gorzowie Wlkp. z siedzibą: 66 – 400 Gorzów Wlkp., ul. Dworcowa 13 ogłasza konkurs ofert na udzielenie zamówienia na lata 2018-2019 na: Świadczenia zdrowotne realizowane w zakresie:ortodoncji, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, pielęgniarki.
(do pobrania: ogłoszenie.odt, umowy)

 Ogłoszenie o konkursie ofert
(dodano: 13.11.2017)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Dworcowa” w Gorzowie Wlkp. z siedzibą: 66 – 400 Gorzów Wlkp., ul. Dworcowa 13 ogłasza konkurs ofert na udzielenie zamówienia na lata 2017-2019. Szczegóły ogłoszenia w załączeniu.
(do pobrania: ogłoszenie, umowa)

 OGŁOSZENIE O KONKURSIE OFERT
(dodano: 24.10.2017)
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Dworcowa” w Gorzowie Wlkp. z siedzibą: 66 – 400 Gorzów Wlkp., ul. Dworcowa 13 ogłasza konkurs ofert na udzielenie zamówienia na lata 2017-2018.
Szczegóły ogłoszenia w załączeniu.
 Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna od 1 października
(dodano: 03.10.2017)
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.
Dyżurujący lekarz udziela porad:
w warunkach ambulatoryjnych,
w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
telefonicznie.
Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:
nagłego zachorowania;
nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
Od 1 października od godz. 8.00 świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej realizować będzie Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki Sp. z o. o. przy ul. Dekerta 1.

 Piknik zdrowia w Gorzowie Wlkp.
(dodano: 30.07.2017)
W dniu 30 lipca 2017r w piękny, słoneczny dzień spotkaliśmy się z mieszkańcami Gorzowa na Pikniku Zdrowia, który zorganizowany został w Parku Róż. Głównym organizatorem był Urząd Marszałkowski filia w Gorzowie Wlkp. Nasze przedstawicielki pielęgniarki Ela i Krysia godnie reprezentowały SPZOZ ,,Przychodnia Dworcowa ". Na kolorowym stoisku edukacyjnym można było zrobić sobie różne pomiary...cukru, ciśnienia tętniczego,wagi i obliczano BMI...dzieci brały udział w konkursie rysunkowym na temat zdrowego stylu życia a nagrodami były balony, jabłka, witaminowe lizaki i książeczki malowanki o zdrowiu. Impreza była bardzo udana i cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych...

 Wniosek o wydanie kopii dokumentacji medycznej
(dodano: 19.08.2016)
W załączeniu wzór wniosku o wydanie kopii dokumentacji medycznej. Wniosek można złożyć w sekretariacie SPZOZ "Przychodnia Dworcowa" od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:00.
(do pobrania: Wniosek)

 Kodeks Etyki SP ZOZ
(dodano: 23.06.2015)
Szczegółowe informacje w załączeniu.
(do pobrania: KODEKS ETYKI)

 Pantomogram
(dodano: 26.09.2013)
Pracownia Radiologiczna została wyposażona w aparat pantomograficzny z przystawką cefalometryczną umożliwiając wykonanie badań takich jak:
- Pantomografia
- Cefalometria
- RTG zęba wewnątrzustne punktowe
- RTG zatok szczękowych

Pracownia Radiologiczna czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godz. 8:00 - 18:00

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu:
(95) 752 83 65 (Pracownia Radiologiczna)

 Rektoskop
(dodano: 26.09.2013)
W Poradni Chirurgii Ogólnej można wykonać zabiegi diagnostyczno-lecznicze z zakresu dermatochirurgii oraz kosmetyki. Gabinet został wyposażony w nowy sprzęt do badań dolnego odcinka przewodu pokarmowego (rektoskop z torem wizyjnym).